Over
Als je vraagt aan Angelique wat ze is, dan is haar antwoord: ‘Schrijfster’ en sinds oktober 2024 ‘Klimaatburgemeester’. Ook al is ze daarnaast coördinator/presentator van Stichting Talentenloods en initiatiefnemer en organisator van diverse projecten.
Al op de basisschool was ze volop bezig met schrijven, maar pas toen ze 32 jaar was ging ze naar de Schrijversvakschool Amsterdam: een 4-jarige schrijversopleiding. Na het eerste algemene jaar waarin je alle richtingen krijgt, koos Angelique voor Proza: het schrijven van verhalen om te komen tot een boek, maar stapte daarna toch over naar Poëzie en studeerde in 2002 af bij de dichter Rob Schouten. In 2008 gooide zij het roer om en verruilde haar baan als manager voor schrijfster. Ook richtte zij Stichting Talentenloods op om kinderen te stimuleren eerder hun talenten te ontwikkelen. Haar gedichten werden kinderliedjes en historische speurtochten. Vervolgens werden dit historische schoolvoorstellingen en in 2016 zelfs haar eerste grote evenement: Het Hollands Historisch Festijn in Den Haag, omdat zij haar voorstelling tot leven wilde brengen met ridders en paarden op het Binnenhof. In 2016 bracht zij ook, in het verlengde van haar voorstellingen in de Heksenwaag in Oudewater, haar eerste kinderboek uit: Juffrouw HEndriKS, de beuk erin! Over een echte heks die niet kan toveren en invalkracht wordt in groep 8 van een basisschool waar gebeukt moet worden voor de beste resultaten en de slechtste leerling van school moet verdwijnen. Haar doel met dit boek is om het onderwijs een beetje om te toveren in een school waar het talent van de kinderen centraal staat. In 2017 werd zij samen met Rob Kortekaas beheerder van de Ruïne van Brederode. Hierover schrijft zij in haar tweede kinderboek Juffrouw HEndriKS, De vloek van de Ruïne van Brederode (2021). In dit boek heeft zij de geschiedenis van het Kasteel en de 18 Heren van Brederode op een spannende manier beschreven. In 2023 is zij begonnen met het schrijven van een Sprookjesboek. Dertien duurzame sprookjes over de gevolgen voor het milieu door de Industriële Revolutie, waardoor we op het moment veel meer kunnen maken dan de natuur aan kan. Het eerste sprookje ‘De nieuwe kleren van de koningin’ is een heuse Barbietentoonstelling geworden. Angelique heeft barbies aangekleed met afval: stof tot nadenken. Kijk op de website Talentenloods waar de tentoonstelling te bezoeken is.
Wil je Angelique als Schrijfster/Klimaatburgemeester in de klas? Een gastles duurt 1 tot 1,5 uur en kan ook online aangeboden worden. Het eerste boek Juffrouw HEndriKS, De beuk erin! mag gratis gedownload worden en is ook als luisterboek beschikbaar.

Klimaatburgemeesters Arjan Vermeulen, Angelique Schipper en wethouder Marcel Belt

